7-Zip

7-Zip

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Puan Ver)
Loading...

Versiyon/Sürüm16.04
LisansÜcretsiz
DilTürkçe
Dosya Boyutu1.1 MB
Üretici
İşletim SistemiWin8/Win7/Vista/WinXP/win8.1
Eklenme Tarihi5 sene önce
Güncelleme Tarihi4 Nisan 2019
Kırık link bildir Yorum Yaz Hemen indir (1.1 MB) Mac indir

Ücretsiz Windows Dosya Sıkıştırma İşlemi 7-Zip

7-Zip indir, Windows dosya sıkıştırma programı olarak kullanılmaktadır. Ücretsiz olarak Winzip programına alternatif olan 7 zip kullanışlı bir sıkıştırma programıdır. Bilgisayarınızdaki dosyalarınıza 7-Zip birleştirme yaparak daha az alan kaplayacaktır. Türkçe 7-Zip programı kolay kullanımı sayesinde windows ortamında çokça tercih edilen bir zip sıkıltırma programıdır.

Windows ve mac işletim sistemli bilgisayarlarınızda bulunan dosyalarınızı verilerinizi 7-Zip ile basit bir şekilde sıkıştırıp disk alanınızda yer açmayı sağlayabileceksiniz. Bilgisayarınızın hafızasını böylelikle genişletmiş olacaksınız. İnternette bir çok sıkıştırma programı bulunan yalnız bu uygulama tamamen ücretsiz ve bir çok format desteğiyle kullanıcıların dikkati çekmektedir. Bu yüzden dolayı da bir çok kullanıcı tarafından tercih edilerek kullanılmaktadır. Winzip, Winrar sıkıştırma programlarının açmadığı dosyalar için alternatif olarak tercih edilen bir programdır.

Çok basit bir kurulumu olan uygulamayı kurduktan sonra 7-Zip yazılımını ücretsiz kullanabileceksiniz. Sağladığı bir çok dosya yönetim ayarlamalarına imkan sağlayarak bilgisayarınız üzerinde mevcut olan dosyalarınızı görüntüleyebilirsiniz. Dosyalarınız üzerinde rahat bir şekilde değişiklikler yaparak güvenli bir şekilde sıkıştırma işlemi yapabilmektedir.

7-Zip çalışma faaliyetini bir çok dosya formatıyla sürdürerek sizlerin işini kolaylaştırmakta, yer tutan dosyalarınızı ücretsiz sıkıştırarak dosya boyutlarını küçültmektedir. Çalışmış olduğu dosya formatları arasında LZA, ARJ, ISO,ZIP, TAR, GZ, RAR ve LZH gibi popüler olan dosya formatlarıyla çalışabilir. Verilerinizi 7Z uzantılı bir şekilde de açar ve aynı şekilde tekrar istediğiniz formatta sıkıştırabilmenize olanak sağlar.

Windows işletim sistemine entegre olarak bir kaç tıklama ile oldukça basit bir şekilde dosya arşivi oluşturabilmeniz sağlanır. Diğer dosya sıkıştırma yazılımlarında farklı olarak sıkıştırılmış dosyalarınızın içerisinde doğrulama koduyla çalışır. Bu doğrulama kodu ise web sayfalarından indirdiğiniz her türlü programın lisanslı olup olmadığını kontrol ederek sizleri güvenlik açısından da koruma sağlar.

7-Zip mac ve windows sürümleri ile kısacası bilgisayarınız üzerinde ücretsiz ve kolay kullanıma sahip olan bu gücü büyük dosya sıkıştırma ve açma yazılımını denemenizi tavsiye ediyoruz. Programlarla ilgili sorunlarınızı editörlerimize bildirerek sizlere yardımcı olabilmemizi kolaylaştırabilirsiniz. Data error, erişim engellendi gibi hatalar almadan elinizdeki dosyayı rahatça açabileceğiniz kullanışlı sıkıştırma programıdır.

7-Zip Özellikleri

 • Windows dosya sıkıştırma programıdır
 • Ücretsiz
 • Windows sürümleri mevcuttur
 • Sıkıştırdığınız dosyaları şifreleme desteği
 • Güvenli dosya yedekleme
 • Türkçe dil desteği

Programın kurulum ve inceleme videosu

7-Zip dosyaları sıkıştırma programının indirmeden itibaren tüm kurulum aşamasında izleyeceğiniz adımlar videoda anlatılmış olup içeriğinde incelemeler yapılıp tüm menülerine tek tek girilip incelenmiştir. Video sayesinde rahat bir kurulum yolu izleyebilirsiniz. Kullanıcılarımıza iyi günlerde dosyalarını güvenle saklamalarını diliyoruz.

7-Zip 9.22 Ekran Görüntüsü

  Benzer Programlar

 • Udf İndir Udf İndir
  TürkçeÜcretsiz541 Kb
 • Bandizip Bandizip
  Türkçe-ingilizceÜcretsiz4.69 MB