Adblock Plus

Adblock Plus

Versiyon/Sürüm2.4
LisansÜcretsiz
DilTürkçe-İnglizce
Dosya Boyutu894 KB
ÜreticiWladimir Palant
İşletim SistemiWin7/Win8/Win8.1/Win10
Eklenme Tarihi7 yıl önce
Güncelleme Tarihi3 Ağustos 2019
Kırık link bildir Yorum Yaz indir (894 KB)

Firefox ve Chrome Reklam Engelleme Eklentisi

Adblock Plus indir, Chrome internet tarayıcısı için yapılmış güzel bir Reklam Engelleme eklentisidir. Adblock Plus İnternet sayfalarındaki reklamlar kimi zaman can sıkıcı olmaktadır ama kabul etmek gerekir ki bu Dünya’da işler bu şekilde yürüyor. Çeşitli bilgiler almak için girilen web siteler, bu bilgileri ücretsiz olarak sunmaktadır. Bu nedenle reklam gelirlerinden siteyi mahrum etmek aslında pek doğru sayılmaz. Ancak buna rağmen sitelerde reklamları görmek istemiyorsanız; Google Chrome için Adblock Plus eklentisini kullanarak çözüm bulabilirsiniz. Adblock Plus çok sık kullanılan bir reklam engelleme programıdır.

Adblock Plus’ın Özellikleri

Programın işlevi bile başlı başına önemli bir özelliktir. Ancak benzeri programlarla karşılaştırıldığında Adblock Plus’ın özellikle banner reklamlarını %95’e kadar algılayarak kaldırdığı söylenebilir. Reklam engelleme programı isimleri farklı farklı olsa da genellikle aynı alt yapıyla çalışmaktadır. Adblock Plus reklamları büyük oranda algılasa bile göremediği kısımlarda manuel olarak kaldırma seçeneği de vardır ve program bu manüel eylemi daha sonra da hatırlayarak reklamı engelleyecektir.

Adblock Firefox Nasıl Kurulur?

Adblock Plus’ı indirmek için Google’a program ismini yazarak doğrudan bulabilirsiniz. Google Chrome Mağazası sayfasına girdikten sonra Chrome’a Ekle butonuna tıklayın. Kısa sürede eklenti indirmiş olacaktır. Kuruluma izin verdikten sonra sekmede Adblock Plus kuruluyor görüntüsü çıkacaktır. Tamamlandıktan sonra artık reklamları görmeyeceksiniz. Kurulum sonrası Adblock eklentisi için yardım anlamında ücret sayfası karşınıza çıkabilir. Ödeme yapmak zorunda olmamakla birlikte bağışta bulunabilirsiniz.

Adblock Plus Nasıl Kullanılır?

Adblock Plus’ın kurulumunu yaptıktan sonra Chrome’da sağ üst kısımda eklentinin sembolü görünecektir. Eklenti ile ilgili detayları buraya tıklayarak görebilirsiniz. Ancak kurulum aşamasından sonra bu kısma girmeye pek gerek kalmayacaktır. Çünkü eklenti reklamları çoğunlukla otomatik olarak algılayacaktır. Kurulumdan sonra reklam gördüğünüz sayfayı yenilediğinizde reklamların kaybolduğunu görebilirsiniz.

    Benzer Programlar

  • VPN Robot VPN Robot
    TürkçeÜcretsiz7.21 MB
  • CM Free VPN CM Free VPN
    TürkçeÜcretsiz40.05
  • Adblock Plus HAKKINDA YORUM YAZIN