Scratch

Scratch

Versiyon/Sürüm1.4
LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu4 GB
ÜreticiScratch
İşletim SistemiWin7/Win8/Win8.1/Win10
Eklenme Tarihi7 ay önce
Güncelleme Tarihi13 Kasım 2017
Kırık link bildir Yorum Yaz Hemen indir (4 GB)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Puan Ver)
Loading...

Scratch Programlama Dili Öğrenme ve Oyun Yapma

Scratch, çocuklar için geliştirilen görsel programlama dili öğrenme programıdır. Programlama dilinin temellerini öğreten ve yazılım geliştirme platformu olarak görev vermektedir.
Çocuklarımızın programlama dilini kavrayabilmeleri adına geliştirilen oyun yapımı programı ücretsiz hizmet vermektedir. Çocukların ve gençlerimizin programlama dilleri, kodlama ve yazılım bilgisini kolaylıkla öğrenebilmek için görsel programlama üzerine yoğunlaşmaktadır.

Scratch Kullanımı

Bilgisayar programlama dilini öğrenmek ve geliştirmek için mutlaka Scratch Türkçe indirin. Diğer yazılım geliştirme platformlarında değişkenleri ve fonksiyonları yazabilmek zor olduğu için. Scratch programı, doğruda görseller ve animasyon filmleri ile programlama dili öğrenme yolunu izlemektedir.

Görsel Programlama dili öğretici yazılımını kullanabilmek için tek ihtiyacınız olan okuma yazma biliyor olmaları. Scratch programı içerisinde animasyon yapmak için ana karakter olarak kedi verilsede dilerseniz farklı karakterler tasarlayarak animasyon yapabilirisiniz. Animasyonlara kedi ses kayıtlarınızı, sevdiğiniz müziği veya dilediğiniz bir sesi ekleyebilirsiniz.

130 kez indirildi

Benzer Programlar

 • Xml Viewer Xml Viewer
  TürkçeÜcretsiz770.0 KB
 • Dynamic HTML Editor Dynamic HTML Editor
  enDeneme Sürümü18.61 MB
 • Speedtest Speedtest
  İngilizceÜcretsiz
 • Android SDK Android SDK
  İngilizceÜcretsiz87 MB
 • Scratch HAKKINDA YORUM YAZIN