DirectX 10

DirectX 10

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Puan Ver)
Loading...

Versiyon/Sürüm10.0
LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu76 MB
Üretici
İşletim SistemiWin7/Win8/Win8.1/Win10
Eklenme Tarihi8 ay önce
Güncelleme Tarihi22 Ekim 2018
Kırık link bildir Yorum Yaz Hemen indir (76 MB)

DirectX 10 Microsoft DirectX Yazılımı

DirectX 10 indir, Microsoft üretisicisinin Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemi 32 bit ve 64 bit sistemleri için geliştirdiği DirectX 10.1 sürücüsüdür.

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarların video oyunları ve çoklu ortam yazılımlarını hızlı açabilmesi ve uyumlu olabilmesi için geliştirdiği bir tür yazılımdır. Microsoft DirectX 10 sürücüsü özellikle oyunlarda daha kaliteli görsel ve ses öğeleri sunabilmesi için gerekli yazılımlardan birisidir.

DirectX 10 yazılımı özellikle Microsoft Windows bilgisayarlar ile uyumlu geliştirilen oyunların direkt olarak belleğe erişim zorunluluğu ortadan kaldırma adına DirectX 10.0 gibi sürücüleri geliştirmiştir. DirectX sürücüleri günümüzde teknolojinin, yapay zekanın, oyunların ve programların gelişmesi üzerine çeşitliliği artırmıştır.

Yeni ekran kartlarının çıkmasıyla birlikte her ekran kartı için oldukça masraflı ve zaman alacak bu tür alışverişten kaçabilmek adına Windows DirectX 10 yazılımını ücretsiz indirebilirsiniz. Böylelikle Windows 7, Windows 8.1 ve DirectX 10 Windows 64 bit ve 32 bit işletim sistemlerinde çalışabilen program ve video oyunlarının kolaylıkla açılmasına yardımcı olabilirsiniz.

DirectX ve DirectX 10 Nasıl Çalışır?

DirectX sürücüleri Windows bilgisayarlarda çalışan donanımları, uygulama ve programları yüksek performanslı çoklu ortam desteği sunan API dosyalarından oluşmaktadır. Bu yüzden dolayı DirectX sürücüleri uygulamalar ve donanımların uyumlu çalışabilmesi mantığını ortaya koyar. Kullanacağınız program ve oyunların kodlarını API’ye aktarır ve bu kodlar sayesinde ekran kartının kullanabileceğiniz en iyi şekilde çevirerek ekrana yansıtma görevini üstlenir.

Genel olarak bakacak olursak DirectX 10 Windows 10 64 bit ve 32 bit ve diğer Windows işletim sistemleriyle uyumlu olan oyun ve uygulamalarda meydana gelen hataları giderir. Grafik kartınızı çalıştıran driver dosyaları, ses, ekran kartı ve diğer bilgisayar donanımları arasındaki bağlantıyı sağlar. Mesela bir oyunda gerçekci efektler, sesler ve görüntü kalitesi elde edebilmek için mutlaka DirectX 10.1 donanımına ihtiyaç duyarsınız.

DirectX 10.1 Sürümü Özellikleri

 • DirectX 3D eklentileri
 • DirectX araçlar, örnekler, belgeler ve uygulamalar Kütüphanesi
 • DirectX 10 uyumlu oyunları ve uygulamaları
 • C++ ve C# tabanlı geliştirilen örnek kodlar, uygulamaları, kaynak kodları ve araçlar
 • DirectX 10 ile SDK ile uygulamala geliştirme arabirimi

  Benzer Programlar

 • Parsec Parsec
  İngilizceÜcretsiz57.1 MB
 • DirectX 9.0 DirectX 9.0
  İngilizceÜcretsiz95.6 MB