Cygwin Linux Terminal Emulator

Cygwin Linux Terminal Emulator

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Puan Ver)
Loading...
Versiyon/Sürüm1.0.0
LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu1.10 MB
Üretici
İşletim SistemiWindows
Eklenme Tarihi3 ay önce
Güncelleme Tarihi25 Aralık 2018
Kırık link bildir Yorum Yaz Hemen indir (1.10 MB)

Cygwin Windows Bilgisayarda Linux Programı

Cygwin indir, Windows bilgisayarınızda Cygwin yazılımı ile Linux sitemi ve sanal sunucu kurmanıza gerek kalmadan Linux Terminalini kullanmanızı sağlayan emülatördür.

Windows işletim sistemli bilgisayarınızda Linux terminalini kullanma hayalinizi Cygwin yazılımı ile gerçekleştirebilirsiniz. Windows bilgisayarınıza Linux işletim sisteminiz ve sanal sunucu kurmadan pratik bir şekilde Linux işletim sistemini kullanmanızı sağlaya Linux terminal emülatörüdür.

Cygwin terminali ile Python kodu yazmak ve nano ile metin düzenlemek gibi aklınıza gelebilecek bir çok seçeneği Cygwin yazılımı yapabilmeniz mümkündür. Açık kaynak kodlu Linux dağıtımlarının çoğunu destekleyen ve Linux araçlarını Windows Pc’lere indirip kullanmanızı sağlamaktadır. Örnek verecek olursam; bilgisayarımda bulunan SH uzantılı dosyadaki komutlar aynı dizinde bulunan belgelerde arama yapabiliyor. Komut dosyasını çalıştırabilmek için işletim sistemimi değiştirmeme gerek kalmıyor, sadece Cygwin’i çalıştırın ve dizine gelip çalıştırabiliyorum.

Eğer sizlerde Linux’u öğrenmek isteyip komutları denemek için platform arayan öğrencilerin kesinlikle işine yarayacak bir Linux terminal emülatörüdür.

    Benzer Programlar

  • KMSpico indir KMSpico indir
    İngilizceÜcretsiz3.20 MB
  • RapidMiner Veri Madenciliği RapidMiner Veri Madenciliği
    İngilizceÜcretsiz195 MB
  • Cygwin Linux Terminal Emulator HAKKINDA YORUM YAZIN