Cygwin Linux Terminal Emulator

Cygwin Linux Terminal Emulator

Versiyon/Sürüm1.0.0
LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu1.10 MB
Üreticicygwin
İşletim SistemiWindows
Eklenme Tarihi5 yıl önce
Güncelleme Tarihi8 Mayıs 2019
Kırık link bildir Yorum Yaz indir (1.10 MB)

Cygwin Windows Bilgisayarda Linux Programı

Cygwin indir, Windows bilgisayarınızda Cygwin yazılımı ile Linux sitemi ve sanal sunucu kurmanıza gerek kalmadan Linux Terminalini kullanmanızı sağlayan emülatördür.

Windows işletim sistemli bilgisayarınızda Linux terminalini kullanma hayalinizi Cygwin yazılımı ile gerçekleştirebilirsiniz. Windows bilgisayarınıza Linux işletim sisteminiz ve sanal sunucu kurmadan pratik bir şekilde Linux işletim sistemini kullanmanızı sağlaya Linux terminal emülatörüdür.

Cygwin terminali ile Python kodu yazmak ve nano ile metin düzenlemek gibi aklınıza gelebilecek bir çok seçeneği Cygwin yazılımı yapabilmeniz mümkündür. Açık kaynak kodlu Linux dağıtımlarının çoğunu destekleyen ve Linux araçlarını Windows Pc’lere indirip kullanmanızı sağlamaktadır. Örnek verecek olursam; bilgisayarımda bulunan SH uzantılı dosyadaki komutlar aynı dizinde bulunan belgelerde arama yapabiliyor. Komut dosyasını çalıştırabilmek için işletim sistemimi değiştirmeme gerek kalmıyor, sadece Cygwin’i çalıştırın ve dizine gelip çalıştırabiliyorum.

Eğer sizlerde Linux’u öğrenmek isteyip komutları denemek için platform arayan öğrencilerin kesinlikle işine yarayacak bir Linux terminal emülatörüdür.

    Benzer Programlar

  • NVIDIA PhysX NVIDIA PhysX
    İngilizceÜcretsiz39.27 MB
  • AVG PC Tuneup AVG PC Tuneup
    TürkçeÜcretsiz3.3 MB
  • Cygwin Linux Terminal Emulator HAKKINDA YORUM YAZIN