Kıble Yönü Bulucu indir

Kıble Yönü Bulucu indir

Versiyon/Sürüm2.5.7
LisansÜcretsiz
DilTürkçe
Dosya Boyutu13 MB
ÜreticiMuslim Assistant
İşletim SistemiAndroid 4.0.3 ve üzeri
Eklenme Tarihi12 ay önce
Güncelleme Tarihi11 Temmuz 2017
Kırık link bildir Yorum Yaz Hemen indir (13 MB)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Puan Ver)
Loading...

Pusulalı Kıble Yönü Bulma Mobil

Bir çeşit yön bulma uygulaması olarak kabul edilen Kıble Pusula, gittiği her mekânda kıblenin yönünü bulmak isteyenlere yönelik bir uygulama. Kıble, ülkemizde güneydoğu yönüne denk gelmekle beraber dünyanın her yerinde sabit değildir.

Kıble Pusula Uygulamasının Çalışma Mantığı Nedir?

Android Kıble Yönü Bulma uygulaması mantığı akıllı cihazlar sayesinde yön tahmininde bulunmaya dayanır. Mekke’de yer almakta olan Kâbe, kıble bulmak için baz alınan yerdir. Uygulama GPS özelliği sayesinde çalışmaktadır. Bulunduğunuz yer ile Kâbe arasındaki yol hattına göre kıblenin nerede olduğunu bulabilirsiniz. Uygulamanın doğru sonuç vermesi için kıble yönü bulucu’da GPS özelliğinizin açık olması gerekmektedir.

Kıble Pusula Hangi Telefonlarda Çalışmakta?

Kıble Pusula adlı pusulalı kıble yön bulma uygulamasının hem android hem de İos işletim sistemlerine uygun sürümleri bulunmakta.

Android telefonlar için Google Play Market üzerinden, İos telefonlar için ise; Apple Store’dan indirme imkanı bulunuyor. Ayrıca güvenilirliğine inandığınız indirme sitelerini de tercih edebilirsiniz. Ancak her sitenin güvenilir olmayacağını unutmamalısınız. Kıble bulucu uygulamaya alternatif olarak tercih edebileceğiniz bir başka güzel  sağlam uygulama Yüzde yüz kıble bul uygulama konulu uygulamayı da indirebilirsiniz.

Kıble Pusula Hata Veriyor Ne Yapabilirim?

Kıble Pusula basit bir mantıkla çalıştığından ötürü çok fazla hata çeşidi bulunmamaktadır. Karşılaşılan hataların nedeni de genellikle GPS olmaktadır. Eğer android telefonunuzun GPS’İnde herhangi bir hata bulunmuyorsa GPS’i ya da telefonu kapatıp açabilirsiniz. Sorun muhtemelen çözülecektir. Hatanın devam etmesi durumunda telefonunuzdan uygulamayı kaldırıp tekrar yükleyebilir ya da uygulamalar bölümünden veriyi sil diyerek çerezleri sıfırlayabilirsiniz.

Uygulamanın Ekran Görüntüsü

337 kez indirildi

Benzer Programlar

 • Evliyalar Ansiklopedisi Evliyalar Ansiklopedisi
  TürkçeÜcretsiz19.9 MB
 • Kavimlerin Helakı Animasyon Filmi Kavimlerin Helakı Animasyon Filmi
  TürkçeÜcretsiz2.9 MB
 • ElifBa ElifBa
  TürkçeÜcretsiz9.1 MB
 • Ramazan Bayram Mesajları Ramazan Bayram Mesajları
  TürkçeÜcretsiz9.7 MB
 • Kıble Yönü Bulucu indir HAKKINDA YORUM YAZIN