Google Authenticator

Google Authenticator

Versiyon/Sürüm2.35
LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu1.80 MB
ÜreticiGoogle
İşletim SistemiAndroid Mobil / iphone Mobil
Eklenme Tarihi3 sene önce
Güncelleme Tarihi28 Eylül 2021
Kırık link bildir Yorum Yaz indir (1.80 MB) iOS indir Android indir

İki aşamalı Mobil Kimlik Güvenlik Doğrulama

Google Authenticator indir , Google tarafından kullanıcılara sunulan çift aşamalı kimlik doğrulama güvenlik uygulamasıdır. Mobil cihazlar için iki aşamalı güvenli kimlik doğrulama uygulaması, doğrulama kodu mantığı ile çalışan uygulamayla dilediğiniz zaman çift aşamalı olarak güvenlik kurulumunu kullanabilirsiniz.

Android cihazlar için hazırlanmış olan güvenlik uygulaması telefon ve tabletlerinizden güvenliği sağlamanızı mümkün kılmaktadır. Cihazlarda özellikle Google hesaplarını güvenli hale getirmek isteyenler için kullanılan Google Authenticator, hesapların yalnızca sizin tarafınızdan kontrol edilmesini sağlamaktadır.

Google Authenticator Nedir?

Google Authenticator, iki ayrı aşamadan oluşan ve doğrulama kodları ile kullanıcıya sunulan güvenlik uygulamasıdır.  Yalnızca Google hesapları için değil cihazda bulunan farklı uygulamalar için de aynı şekilde kullanılabilmesi mümkündür.

Özellikle borsa ya da banka hesap uygulamaları için tercih edilen uygulamanın temel mantığı kontrolün yalnızca kullanıcıda kalmasını sağlamaktır. Bu şekilde olası sorunların önüne geçilebilmesi mümkün olmaktadır.

Google Authenticator Özellikleri

Google Authenticator mobil uygulamasını cep telefonlarına veyahut tabletlere Play Store üzerinden indirebilmek mümkündür. İndirme işlemi son bulduktan hemen sonra uygulama aktif şekilde kullanılmaktadır. Sonrasında karşınıza birkaç saniye içinde devamlı yenilenen 2 kademeli sayı kümeleri çıkmaktadır.

6 haneli kümeler saniyeler içinde güncellendiği için kodları tekrar kullanmak mümkün olmamaktadır.

Telefonunuz ve bilgisayarınız üzerinden de kullanabileceğiniz uygulama cihaz kamerası ile kod taraması şekilde yapılmaktadır. Bu taramada sistem size yardımcı olmakta ve dil desteği ile anlamanızı sağlamaktadır. Çoklu dil desteği ve hesap alternatifi bulunan uygulama milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır.

  • Google Uygulamaları

Benzer Programlar

  • Norton Internet Security Norton Internet Security
    TürkçeSüreli28.1 MB
  • Adguard Reklam Engelleme Adguard Reklam Engelleme
    ingilizceÜcretsiz37.7 MB
  • Google Authenticator HAKKINDA YORUM YAZIN