Kullanım Şartları

Bu sitenin tasarımı, kodları, logosu ve tüm editoryal içeriği ile ilgili tüm haklar indirson.com’a aittir. Kullanım şartlarında belirtilen haricinde izin alınmaksızın kopyalanamaz ve herhangi bir amaç için kullanılamaz.

Sitemizi kullanan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır. Bu şartlar indirson.com tarafından önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu değişiklikleri takip etmek kullanıcının sorumluluğundadır.

Genel Sorumluluk
Sitemizin içeriği (yayınlanan programların bilgileri, tanıtımı vs.) üyelerimiz ve editörlerimiz tarafından oluşturulmuştur. Bu içeriğin doğruluğu, güvenilirliği ve güncelliği konusunda bir garantimiz yoktur. Sitemizde sunulan programlar genellikle link verilmek suretiyle başka siteler üzerinden (genellikle üretici sitelerinden) indirilmektedir. Sitemiz, ziyaretçilerin program üreticilerinin hazırladıkları ve internet üzerinden kullanıma sundukları programlara ulaşmasına yardımcı olur. Bu programların içeriği ve kullanımı ile ilgili tüm riskler, oluşabilecek maddi manevi tüm zararlar kullanıcının sorumluluğundadır. Sitemiz bu konuda hiçbir sorumluluk kabul etmez. Sitemizde editörlük sistemi vardır. Site yönetimi dışında isteyen herkes üye ve editör olarak site içeriğine katkıda bulunabilir. Editör ve üyelerimizin eklediği programlar denetimimizden geçiyor olsa da istenmeyen içeriklerin siteye eklenme ihtimali vardır. Site yönetimimiz böyle bir durumda oluşabilecek maddi ve manevi sorunlardan ve zararlardan sorumlu değildir. İstenmeyen içeriğe (zararlı bir program veya küfür/hakaret/reklam vb. içeren bir yorum) rastlamanız halinde “İletişim” sayfamızdan veya indirson.com adresinden bize ulaştığınızda gerekli inceleme yapılacaktır.

Telif Hakkı Bilgileri
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir ve buna uygun olarak hizmet vermektedir. Site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme sorumlulukları yoktur. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri “İletişim” sayfamızdan veya kasvax[@]hotmail.com adresinden bize ulaşabilir. Bize ulaşan talep ve şikayetler incelenip, yerinde görüldüğü takdirde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

İçerik Kopyalama
Sitemizde yayınlanan programların tanıtım yazıları -üretici sitesinden alındığı belirtilmedikçe- programı ekleyen editörümüz tarafından indirson.com’a özel olarak hazırlanmıştır. Bu yazıların tüm hakları ilgili editöre ve indirson.com’a aittir. Bu hak ilgili yasalar tarafından korunmaktadır. Çeşitli yazılımlar (script, bot vs.) kullanarak sitemize eklenen içeriğin otomatik olarak kısmen veya tamamen kopyalanması kesinlikle yasaktır. Bu durumun tespiti halinde yasal haklarımız saklıdır. Program tanıtım yazıları, herbir tanıtım yazısının altında görünür bir şekilde kaynak gösterilerek ve sitemize bağlantı (link) verilerek SINIRLI(*) olarak başka sitelerde kullanılabilir.

(*) Faaliyet alanı sitemizle aynı olan sitelerin, yani diğer program tanıtım ve indirme sitelerinin sitemizden içerik kopyalaması yasaktır. Bu durum emek hırsızlığıdır ve hem ahlaken hem de hukuken yanlıştır. Faaliyet alanı sitemizden farklı olan siteler, kaynak gösterme ve link verme suretiyle içeriğimizi KISMEN kullanabilir. Örneğin; konusu web tasarımı ile ilgili olan bir site, sitemizdeki web tasarımıyla ilgili programları yayınlayabilir, ya da kişisel web sitesi olan bir kişi, sitemizdeki beğendiği birkaç programı kendi sitesinde yayınlayabilir…

Üyeler
Sitemize kayıt olan üyenin bilgilerinin doğruluğundan üyenin kendisi sorumludur. İsteyen herkes sitemize üye olarak içeriğe katkı sağlayabilir, program ekleyebilir. Üyenin mesajlarından, yorumlarından ve siteye eklediği yazılı ve görsel tüm içerikten sadece üyenin kendisi sorumludur. Üyenin kullanıcı adı ve şifresini gizli tutması ve başkasıyla paylaşmaması gerekmektedir. Üyeler sitemize ekledikleri yazılı ve görsel tüm içeriklerde, yasalara, kişilik haklarına, telif haklarına ve genel ahlak kurallarına uygun davranmak zorundadır. Üyeler siteye reklam amaçlı ve SPAM türü yazılar/yorumlar ekleyemez. Kullanım şartlarına ve üyelik sözleşmesine uymayan üyelerin üyelikleri herhangi bir uyarı yapılmaksızın silinebilir. Sitemize üye olduğunuzda, e-posta adresinize bildirim, bülten ve tanıtım mesajları gönderebileceğimizi kabul etmiş olursunuz. E-posta adresiniz ve kişisel bilgileriniz asla üçüncü şahıslarla paylaşılmaz, ancak indirson.com tarafından irtibat, bildiri ve tanıtım amaçlı olarak kullanılabilir.

Dış Bağlantılar
Sitemizde, başka sitelere ve bu sitelerde bulunan programlara yapılan bağlantılar (linkler) mevcuttur. Bu linklerin ulaştığı sitelerin ve programların içeriğinden indirson.com hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Reklamlar
Sitemizde yayınlanan reklamların içeriğinden, reklama konu olan ürün veya hizmetlerden sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.